עו"ד יורי גיא רון שומרים על קשר

משלחת של כ – 20 עורכי דין צעירים מטעם לשכת עורכי הדין, בראשות ד"ר שלמה כהן, ערכה ביקור גומלין בגרמניה לחיזוק הקשר החם המתהדק בשנים האחרונות בין הלשכות.

לשכת עורכי הדין שיגרה בתחילת ספטמבר, בפעם הראשונה, משלחת רשמית בת כ – 20 עורכי דין צעירים לגרמניה, בראשות ראש הלשכה לשעבר ד"ר שלמה כהן, ובליווי של אחד הממונים הוותיקים מטעם הלשכה על הקשרים עם לשכת עורכי הדין הפדרלית הגרמנית, עו"ד יואל לוי.

המשלחת נסעה לביקור גומלין לאחר שמשלחת עורכי דין צעירים מגרמניה ביקרה בישראל באירועי יום השואה בשנת 2008. המשלחת שהתה בברלין שבוע ימים וזכתה לאירוח חם מצד הלשכה הגרמנית הפדרלית. השבוע כלל השתתפות בדיונים משפטיים בנושאים מגוונים כמו "אגירת מידע פרטי ושימושו לאכיפת החוק" ו"אכיפה ימית" עם נגיעה לנושא המשט בטורקיה.

כך נפגשה המשלחת עם מזכיר המדינה ד"ר מקס סטרדלר, עם ראש בית המשפט לערעורים, עם הצמרת המשפטית הגרמנית, עם שגריר ישראל בגרמניה יורם בן זאב ועוד. המשלחת ביקרה בין היתר במוזיאון היהודי, בארמונות סאנסוסי, ובעיר ההיסטורית של דרזדן.

חברי המשלחת זכו לקבלת פנים חמה ולבבית מאוד מצד נציגי הלשכה הפדרלית ומצד חברי הוועד הצעירים מבין 28 הוועדים של הלשכה הפדרלית הגרמנית, שביקרו בארץ בשנת 2008 וליוו את חברי המשלחת לאורך כל ביקורם.

קשרי החברות שנרקמו לאורך הטיול הובילו לחילופי דעות בתחומים משפטיים שונים, תוך הכרה הדדית של מערכות המשפט הישראלית והגרמנית ועד לשיחות על ההיסטוריה הקשה, עם נימה אופטימית של המשך שינוי לגבי העתיד. בהמשך לביקור האחרון הזמינה הלשכה לארץ משלחת גרמנית נוספת לחודש מאי 2011, וזאת כדי לציין במשותף את אירועי יום השואה.

אפשר לסכם בדברי ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא רון, באחד מביקורי המשלחות של הלשכה הפדרלית הגרמנית בארץ: "אני יודע שלכל מפגש בין העם הגרמני לעם הישראלי יש משמעות מיוחדת. איני רואה את הקשר החם והמיוחד הזה כדבר מובן מאליו".

 

נכתב במגזין עורך הדין, נובמבר 2010.