עו"ד יורי גיא רון ראש הלשכה פתיחת השוק לתחרות תלויה באישור על ידי השר

"פתיחת השוק הישראלי בפני עורכי דין זרים כבר אושרה בחוק. יישום החוק תלוי באישור התקנות בדרג המיניסטריאלי", כך אמר ראש הלשכה עו"ד יורי גיא רון ביום עיון משותף שקיימו (1.11.10) לשכת עורכי הדין, לשכת המסחר ישראל – בריטניה ואגודת המשפט של אנגליה וויילס בבית להב.

יום העיון, בנושא "פתיחת שוק עריכת דין והשירותים המשפטיים בישראל לתחרות והגברת היחסים הבינלאומיים", נערך בהשתתפות נשיאת אגודת המשפט של אנגליה וויילס, הגב' לינדה לי, שזהו ביקורה הרשמי הראשון בארץ.

על פי התיקון לחוק הלשכה שאושר בשנה האחרונה, עורכי דין זרים שאינם בעלי רישיון ישראלי יוכלו להעניק שירותים משפטיים, לחוות דעה, ולערוך מסמכים משפטיים בנוגע לדין הזר בלבד. משרדי עורכי דין זרים יוכלו לפתוח שלוחות בישראל, ושותפויות זרות של עורכי דין זרים יוכלו לפעול בישראל.

עו"ד אורן פרסקי, סגן ראש הלשכה ויו"ר פורום מעמד המקצוע, אמר כי צריך לזכור שפתיחת השוק אין פירושה רק עורכי דין מניו – יורק ומלונדון, אלא עורכי דין שבאים מדיסציפלינות שונות וממדינות שונות.

ד"ר דודי תדמור, יו"ר ועדת תאגידים של הלשכה, העריך שתוך כמה שנים בעלי שליטה בפירמות ישראליות ינסו מהלך של אקזיט לפירמה הבינלאומית שתיכנס אליהם כשותפה. עו"ד יואל בריס, יועץ משפטי במשרד האוצר, תיאר את הגלגולים האחרונים של החקיקה בנושא והדגיש את שיתוף הפעולה עם הלשכה.

פרופ' דייוויד גילה מאוניברסיטת תל – אביב אמר כי יש לקחת בחשבון שכל חקיקה מופרזת או מוגזמת עלולה להגביל תחרות.

עו"ד אלעד מן, יו"ר ועדת קשרי סחר של לשכת המסחר ישראל – בריטניה ונציג לשכת עורכי הדין עם אגודת המשפט של אנגליה וויילס, שהנחה את יום העיון, אמר שיש לברך על פתיחת השוק לפירמות זרות: "מדובר בצעד מאתגר שיקדם את קהילת עורכי הדין בישראל ולא יפגע במשרדים המקומיים, אלא להפך – ירחיב את השוק".

 

נכתב במגזין, עורך הדין, ינואר 2011 – עו"ד יורי גיא רון.