ראש הלשכה עו"ד יורי גיא רון ועורכי דין מובילים נפגשו עם שר האוצר בלשכתו

המפגש נערך כחלק מסדרת מפגשים שמקיים השר עם מגזרים במשק כדי לשמוע על מצב הכלכלה ולבחון דרכים לעידוד הצמיחה. ראש הלשכה: "אני מברל על יוזמת השר, ומקווה שיהיה לה המשך".

שר האוצר יובל שטייניץ אירח (18.11.10) בלשכתו בת"א את ראש לשכת עורכי הדין עו"ד יורי גיא רון למפגש מיוחד שבו השתתפו גם עורכי דין בכירים שתחום פעילותם הוא המשפט המסחרי והכלכלי.

המפגש, שהוא חלק מסדרת מפגשים שמקיים שר האוצר עם מספר קבוצות ומגזרים במשק הפרטי בישראל וביניהם רואי חשבון, קבלנים, מלונאים וכלכלנים בכירים, התקיים במטרה לשמוע על מצבה של הכלכלה הישראלית מחוגים רחבים במשק, וכן בניסיון לפתור חסמים בירוקרטיים ממשלתיים לפעילותו השוטפת של המשק, ולדון בדרכים נוספות לעידוד הצמיחה.

במפגש, שארך יותר משעתיים, השתתפו נציגים בולטים של המשפט המסחרי – כלכלי בישראל: עורכי הדין רון גזית (מ"מ ראש הלשכה), מאיר לינזן, חנינא ברנדס, הלנה ביילין, דודי תדמור, מיה ליקוורניק, יוסי גרוס, אברמי וול, אלקס הרטמן, דוד מלכוב והראל לוקר.

במהלך המפגש העלו עורכי הדין מספר רחב של נושאים ובהם הבירוקרטיה במערכת הציבורית, הייטק, משיכת משקיעים לארץ, צמצום פערים ונדל"ן. מרבית הנוכחים הדגישו גם את הצורך בחיזוק מערכת המשפט וייעול ההליכים המתקיימים בה.

ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא רון, אמר בעקבות המפגש: "יש לברך את השר על יוזמתו זו, ואני מקווה שיהיה לה המשך. העלינו בפני השר שורה שלמה של נושאים, לרבות מספר רעיונות קונקרטיים, ומובן שבין היתר עסקנו גם בעומס העצום המונח לפתחם של בתי המשפט ובפגיעה הכלכלית העצומה הנובעת מכך. בין שלל הנושאים הכלכליים שעסקנו בהם אני מבקש לציין במיוחד את החשיבות הקיימת בשיתוף פעולה בין משרדי המשפטים והאוצר למען התייעלותה ושיפורה של מערכת המשפט בישראל".

שר האוצר שטייניץ אמר: "אני רואה חשיבות רבה במפגשים מסוג זה. המגזר הפרטי הוא קטר הצמיחה של המשק הישראלי, ועל כן מטרתנו בקיום מפגש זה הייתה לשמוע מעורכי הדין על הצעות לעידוד הצמיחה במשק ולצמצום הבירוקרטיה. דיאלוג זה בין האוצר לבין המשק הפרטי הוא מנגנון שאנו מנסים לעודד, ועל כן מפגשים מסוג זה יתקיימו אף בהמשך. במפגש האחרון הועלו הצעות חשובות שאותן נבחן בכבוד ראש.

אני מעוניין להודות ליו"ר לשכת עורכי הדין על עזרתו בארגון המפגש, ולעורכי הדין שנכחו בו".

 

נכתב במגזין עורך הדין, ינואר 2011.