עורכי דין במצעד החיים- יולי 2011 עו"ד יורי גיא רון

משלחת רשמית של עורכי דין מטעם לשכת עורכי הדין השתתפה במצעד שנערך ביום השואה.

משלחת רשמית של עורכי דין מטעם לשכת עורכי הדין השתתפה לאחרונה ב"מצעד החיים" בפולין, שנערך ביום השואה (2.5.11).

המשלחת, שמנתה כ – 50 עורכי דין בראשות עו"ד שוש שחם, סיירה תחילה באתרים בעיר קראקוב, ונפגשה עם נציגי לשכת עורכי הדין בעיר. למחרת ביקרה המשלחת במוזיאון אושוויץ, והשתתפה במצעד החיים מאושוויץ לבירקנאו ובטקס בבירקנאו.

המשלחת של הלשכה צעדה עם הדגל של הלשכה ודגל ישראל בחלקו הראשון של מצעד החיים, יחד עם המשלחת מטעם משרד המשפטים ועוד כעשרת אלפים משתתפים מרחבי העולם. "חלק בוכים, חלק שרים, וחלק הולכים בדממה. כולם צועדים בהתרגשות במצעד החיים, ורואים בדרך את רשת פסי הרכבת הענקית, ואת העיירה אושוואנצים הפולנית, הגובלת במחנות המוות, אשר כאז כן היום, חיי אנשיה ממשיכים כרגיל", סיפרה עו"ד שחם.

ביום 3.5.11 סיירה המשלחת בגטו ורשה, ובערב היא קיימה מפגש עם נציגי לשכת עורכי הדין של פולין. ראש הלשכה הפולנית וקבוצה גדולה של עורכי דין פולנים קיבלו את פני המשלחת בברכות מרגשות, והודיעו כי הם נכונים לשתף פעולה עם הלשכה, ובכלל זה לארח את התערוכה הנודדת של הלשכה הגרמנית על עורכי הדין והשופטים היהודים ערב השואה ובשואה בגרמניה, ולהוסיף לה את מצב עורכי הדין היהודים בפולין ערב השואה ובשואה.

הפולנים גם הביעו נכונות לכונן קשרים ישירים שוטפים עם הלשכה בישראל, ולהגיע לביקור בישראל. ראש הלשכה הפולנית הצהיר כי אם בשנה הבאה שוב תצא משלחת של הלשכה למצעד החיים, הרי שמשלחת של לשכת עורכי הדין של פולין תצטרף אליה במצעד.

 

נכתב במגזין עורך הדין, יולי 2011. עו"ד יורי גיא רון