נפתחנו כך, הייתה חוויה עו"ד יורי גיא רון

עורכי הדין הצעירים שהגיעו לכנס השנתי של פורום הצעירים באילת זכו להזדמנות ייחודית: שיחה חופשית ובלתי מעונבת עם שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר ועם ראש הלשכה.

הפאנל המסכם של הכנס השנתי הרביעי של פורום עורכי דין צעירים, מתמחים וסטודנטים (23.10.10), שחתם סוף שבוע של השתלמות באילת, היה לא מכופתר בעליל. עו"ד גלית רוטנברג, יו"ר ועדת סטודנטים ומתמחים בפורום צעירים, אירחה בשבת בבוקר לשיחה חופשית את שופט בית המשפט העליון יורם דנציגר, ואת ראש הלשכה עו"ד יורי גיא רון.

מול אולם מלא מפה לפה סיפר ראש הלשכה, שהיה בתקופה הרלוונטית חבר הוועדה לבחירת שופטים, איך עלה במוחו בשעתו הרעיון להציע את דנציגר כמועמד מהמגזר הפרטי לכהונה בבית המשפט העליון. יורי גיא רון, שפעל באופן אקטיבי למימוש הרעיון לבחירתו של דנציגר, התייחס לכך בקצרה במהלך השיחה.

דנציגר עצמו סיפר כי בטרם הגשת מועמדותו התייעץ גם עם שופט בדימוס של בית המשפט העליון, וזה אמר לו: "אתה צריך לזכור שיופקד בידיך כוח רב מאוד להכריע בגורלם של אנשים, ועליך להתנהג בענווה ובמתינות".

הוא ציין שבן שיחו ציטט בפניו את מונטיין, אשר כתב בשעתו: "ביושבנו על כס השיפוט, הכס הרם בעולם, אל לנו לשכוח שאנו עדיין יושבים על העכוז שלנו".

אחד המושבים בכנס עסק בשאלות שמטרידות עורכי דין חדשים, האם לפתוח משרד עצמאי או "להתגלח כשכיר על זקנו של משרד ותיק". גם דנציגר נשאל על כך ואמר כי מדובר בהחלטה שתלויה באופיו ובכישוריו של האדם, וכי אין כללים מנחים.

עליו ועל שותפו בעבר, ד"ר דורי קלגסבלד, אמר ש"אנחנו החלטנו שלא מתאים לנו להיות שכירים". ראש הלשכה סיפר כי הוא פתח משרד עצמאי ביום הראשון אחרי קבלת הרישיון, למרות שבדיעבד הוא חושב שעדיפה רכישת ידע וניסיון כשכיר במשרד מקצועי. "אולם אם החלטתם לפתוח משרד עצמאי מיד, חובתכם להתמקצע".

 

נכתב במגזין עורך הדין, ינואר 2011.