לטובת ההורים: פגרת הקיץ תסתיים ב – 4 בספטמבר בירך עו"ד יורי גיא רון

ראש הלשכה עו"ד יורי גיא רון בירך על קבלת עמדת לשכת עורכי הדין במסגרת אישור התיקון לתקנות הפגרות בבתי המשפט על ידי שר המשפטים. על פי התיקון, אשר אימץ את עמדת הלשכה, תחל פגרת הקיץ במקום "מיום 16 ביולי ועד יום 31 באוגוסט", "מיום 20 ביולי עד יום 4 בספטמבר" (סעיף 1 לתקנות). התיקון נכנס לתוקף ביום 1 בדצמבר 2010.

"אני מברך את הנהלת בתי המשפט, אשר יזמה את התיקון, ואת שר המשפטים על אימוץ עמדת לשכת עורכי הדין בנושא. מספר ימי הפגרה לא שונה, אולם בימים הראשונים של שנת הלימודים יוכלו עורכי הדין ההורים ללוות את ילדיהם לבתי הספר", אמר ראש הלשכה עו"ד יורי גיא רון.

ראש הלשכה ציין כי "עמדת הלשכה בנוגע לתיקון טומנת בחובה שני עקרונות בסיסיים: האחד, לא לשנות את מספר ימי הפגרה השנתיים הנוכחי, והשני, קבלת העיקרון שיש לסייע ככל האפשר לעורכי דין שהינם הורים לשהות זמן רב ככל האפשר עם ילדיהם במהלך פגרות בתי הספר, תוך רגישות מיוחדת ליכולתם של ההורים להתפנות לליווי ילדיהם בימים הראשונים של שנת הלימודים. עד כה נפתחה שנת המשפט בו ביום עם שנת הלימודים, מצב שהקשה מאוד על הורים לילדים, ובמיוחד לילדים צעירים מאוד, ללוות את ילדיהם עם פתיחת שנת הלימודים".

יו"ר פורום הצעירים של הלשכה, עו"ד – פסיכולוג ינון היימן, אמר בעקבות התיקון כי "מדובר ביוזמה ברוכה במיוחד של ראש הלשכה ושל מנהל בתי המשפט. יוזמה זו תקל מאוד על עורכי הדין הצעירים ועל בני משפחותיהם".

 

נכתב במגזין עורך הדין, ינואר 2011.