עו"ד יורי גיא רון מקווה שההנחיה תקל על המתדיינים בבתי הדין הרבניים

הראשון לציון, הרב הראשי לישראל שלמה משה עמאר, נשיא בית הדין הרבני הגדול, אימץ את עמדת ראש הלשכה עו"ד יורי גיא רון בעניין נוהל דחיית דיונים, עמדה אשר אושרה על ידי הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין (20.5.20).

על פי נוהל דחיית הדיונים בהתאם לעמדת הלשכה, גודלו של משרד עורכי הדין אינו מצדיק סירוב לבקשת הדחייה, מן הראוי שבקשה מוסכמת על הצדדים לדחיית דיון תתקבל, אלא אם יש נסיבות המצדיקות את דחייתה, מטעמים שיירשמו, חופשת לידה, שמירת הריון, מילואים ומחלה הינם בבחינת טעמים טובים להיעתר לבקשת דחייה. יצוין כי סעיף אחרון זה אומץ על ידי הנשיאה ביניש במסגרת סעיף ו' בנוהל דחיית דיונים.

בעקבות פנייתו של ראש הלשכה, עו"ד יורי גיא רון, לרב עמאר בבקשה כי יתקן, בהתאם לעמדתו, את הנחיות נשיא בית הדין הגדול, הוציא הרב הנחיה לדייני ישראל בבתי הדין הרבניים, שלפיה בעצה אחת עם מנהל בתי הדין הרבניים, הרב שלמה דיכובסקי, הוא מודיע כי הוא מסכים עקרונית להצעת לשכת עורכי הדין, בכפוף להפעלת שיקול דעת על ידי הדיינים.

"אני מברך על החלטתו של הרב עמאר לאמץ את עמדת הלשכה, ואני בטוח כי הנחייתו באשר לנוהל דחיית דיונים תקל על ציבור עורכי הדין המתדיינים בבתי הדין הרבניים", ציין ראש הלשכה, שהוסיף כי בכוונתו להמשיך לפעול מול הנשיאה ביניש על מנת שעמדת הלשכה ביחס לגודלו של משרד עורכי דין ובקשה מוסכמת על הצדדים לדחייה יצדיקו את קבלת בקשת הדחייה בכל בתי המשפט, ולא רק בבתי הדין הרבניים כאמור.

 

נכתב במגזין עורך הדין, ינואר 2011.